Minulý týden se v našem novém ekocentru Prales za účasti dětí z příměstských táborů uskutečnilo historicky první medování. Mezi zvířecí obyvatele ekocentra se totiž kromě oveček a nutrií řadí také včely, které tu mají své úly a které pilně pracovaly po celé jaro, aby nás nyní odměnily sladkým pokladem.

IMGP9509

Přes padesát dětí se k nám do Pralesa přišlo podívat, jak se med dostává z včelích příbytků až do sklenic. Nejprve jsme dětem pověděli něco o včelách a jejich životě a také o tom, jak důležitou úlohu včely i další druhy hmyzu v přírodě mají. Poté následovala praktická část programu, na kterou se všichni účastníci určitě těšili nejvíc – stáčení medu. Od úlů jsme si společně přinesli rámky s medem, odvíčkovali je a v medometu med vytočili.

Jako malou odměnu si od nás každá skupinka odnesla malou skleničku voňavého zlata i s vlastnoručně vyrobenou etiketou. Podle ohlasu malých návštěvníků to vypadalo, že by se mezi dětmi mohl najít i nějaký ten budoucí včelař. Budeme se těšit na nové kolegy. :)