Ekologická výchova

Divoká zahrada Hostivař

Zookoutek v Hostivaři, který od letošního podzimu ponese název Divoká zahrada Hostivař, patří mezi další z několika málo míst v Praze, kde si mohou Pražané z bezprostřední blízkosti prohlédnout původní české druhy volně žijících živočichů. Je to vůbec nejstarší zookoutek v Praze, funguje již od roku 1970, a v letošním roce prochází rozsáhlými změnami.

Celková rekonstrukce zookoutku, jež by měla být hotová do konce října letošního roku, zlepší podmínky živočichů, kteří zde žijí, a zatraktivní místo i pro návštěvníky zookoutku. Vyrostou zde dva velké výběhy pro daňky a muflony a na zatopený lom se vrátí kachny divoké i pižmové, labutě a husy labutí. Raritou mezi zdejšími obyvateli bude atypický daněk bílý – nejedná se o albína, ale o bílou formu daňka. Pro návštěvníky zde bude připravena naučná stezka po povalových chodníčcích a interaktivní včelnice.

hostivar

Kudy do zookoutku?

mapa-zookoutek-hostivarZookoutek se nachází v západnm výběžku Hostivařského lesoparku. Nejblíže je autobusová zastávka K Obecním hájovnám (autobusy č. 181 a 182), zookoutek leží na konci stejnojmenné ulice.

Nedaleko od zookoutku vede také cyklostezka A41.