Co u nás najdeteKudy do ekocentraEkovýchovné programy pro školy a školky

LES

Cesta dřeva

PAV_0332
Ekovýchovný program: Procházka po naučné stezce nazvané Cesta dřeva děti provede životem jednoho stromu od malého semínka až do jeho dospělosti a předvede jim, jak člověk využívá dřevo stromů a co všechno z něj umí vyrobit. Budou si moci vyzkoušet tahání klády místo koně, který je věrným lesníkovým pomocníkem obzvlášť v nepřístupném lesním terénu, zahrát si na dřevo a také si z něj něco malého vyrobit.

terén / 2–3 hodiny / zdarma

ŘEMESLA

Ovčí svetr

vcela
Ekovýchovný program: V programu si s dětmi řekneme něco o životě ovcí domácích, které s člověkem žijí už tisícovky let. Představíme si tři naše ovečky obývající svůj výběh v Pralese – Žofku, Pepinu a Otylku, které také společně nakrmíme. Ukážeme si, co všechno nám ovce dávají, dozvíme se více o vlně a jejím zpracování a sami z ní zkusíme něco užitečného vyrobit.

terén / 2–3 hodiny / zdarma

VČELY A SVĚT HMYZU

Medový život včel

PAV_0185-n
Ekovýchovný program: U našich úlů na včelnici v Pralese dětem přiblížíme, jak zásadní význam včely v přírodě mají, seznámíme je se způsobem života včelího společenstva a představíme celou včelí rodinu. Uvidíme, jak vzniká med a co všechno musí včelař zvládnout, než může sladkou včelí odměnu ochutnat. Jeho práci si také vyzkoušíme.

včelnice / 2–3 hodiny / zdarma

NOČNÍ PŘÍRODA

Noc v Pralese

program pro skoly
Ekovýchovný program: Přenocujte s námi v Pralese! Součástí programu pro odvážné školní skupiny je večerní táborák v areálu Pralesa a procházka ztemnělým lesem s výkladem našich lektorů, s nimiž se neztratíte ani mezi stromy, ani v bludišti záhadných zvuků, které vyluzuje noční příroda a její obyvatelé.

terén / 3 hodiny + přespání / zdarma

 

Ekocentrum nabízí kromě vzdělávacích programů pro školy a školky také tematické workshopy pro širokou veřejnost. Zaměřené jsou především na zpracování přírodních materiálů (dřevo, proutí, vlna, vosk), na pečení chleba či medování.