Komentovaná procházka Stromovkou: Arboristé předvedli zásahy v korunách stromů

Ačkoli víkendové počasí k vycházkám do pražské přírody tolik nelákalo, 35 odvážlivců, kteří v neděli 13. března vyrazili do předjarní Stromovky, se po parku mohlo projít v doprovodu našich odborníků a dozvědět se tak od těch nejpovolanějších, co všechno péče o park obnáší. Komentovanou procházku po Královské oboře Stromovka uspořádal již potřetí spolek Živé město, hlavního slova se ujala naše vedoucí parkové údržby Barbora Berecová a na pomoc si přizvala naše arboristy.

Po celý rok vyžaduje park soustavnou odbornou péči a výjimkou není ani období vegetačního klidu, když stromy odpočívají a míza se stahuje do kořenů, kde vyčkává až do prvních teplých dní, než se větve stromů znovu obsypou rašícími pupeny. Právě na šetrné bezpečnostní a zdravotní zásahy u dřevin a keřů v období vegetačního klidu se komentovaná procházka tentokrát zaměřila. Arboristé představili svoji práci, ukázali arboristickou výstroj a pohotově předvedli, jak v praxi vypadá výstup do koruny stromu a náročná práce mezi větvemi vysoko nad zemí.

prochazka-stromovka4

Kromě péče o parkový porost účastníci procházky diskutovali také o změnách, jimiž Stromovka v poslední době prochází. Společně se dotkli rozsáhlé revitalizace zdejších vodních ploch, plánovaných pěstebních opatření v okolí planetária a v části parku za tratí i dlouho očekávané opravy chátrající Šlechtovy restaurace, jež by letos konečně měla začít.

Autorem fotografií je spolek Živé město, celou galerii najdete na jeho facebookové stránce.

Zde můžete připojit svůj komentář.

Current day month ye@r *