Upozornění: Zahájili jsme výdej kompostu občanům Prahy. Všichni, kteří v roce 2017 přivezli kompost, si nyní mohou za každých 5 kilogramů bioodpadu odvést 1 kilogram hotového kompostu. Výdejní doba je vždy od pondělí do pátku během otevírací doby kompostárny. Kompost je k odběru do vlastních nádob.

Na začátku července 2017 jsme zahájili provoz nové kompostárny, kterou hlavní město Praha jako vůbec první kompostárnu na svém území vybudovalo na volném pozemku na okraji městské části Praha-Slivenec nedaleko Pražského okruhu. Začalo tak fungovat první zařízení z uvažované sítě ekologických pražských kompostáren.

K čemu kompostárna slouží

Kompostárna ekologicky zpracovává odpad rostlinného původu z domácností a zahrad i zbytky zeleně z údržby zelených ploch, například suché listí, trávu, větve, dřevo, piliny a odřezky či zbytky po zpracování ovoce a zeleniny. Její maximální kapacita by měla být až 7 000 tun bioodpadu ročně.

Komu kompostárna slouží

  • Pražanům, kteří zde mohou měsíčně zdarma uložit až 250 kilogramů biologicky rozložitelného odpadu. V případě, že zde někdo za 1 měsíc odloží více než 250 kilogramů odpadu, je služba zpoplatněna sazbou 600 Kč za tunu odpadu. Za každých 5 kilogramů odevzdaného bioodpadu si každý může po roce zdarma odnést 1 kilogram kompostu k využití na své zahradě.
  • Občanům s bydlištěm mimo Prahu. Platí pro ně sazba 600 Kč + DPH za tunu odpadu.
  • Firmám. Platí pro ně sazba 600 Kč + DPH za tunu odpadu. Spádová oblast Kompostárny hl. m. Prahy zahrnuje takřka celé území hlavního města na levém břehu Vltavy a na jihu zasahuje přes řeku až ke Kunraticím.

Platby za uložení bioodpadu přijímáme pouze v hotovosti.

spadove-oblasti

Kde kompostárnu najdete

Kompostárna stojí na okraji městské části Praha-Slivenec v ulici K Austisu, 50.0198786N, 14.3317914E.

Kontakt: Mikuláš Němec, vedoucí kompostárny, nemec@lesy-praha.cz, tel.: 770 149 764, K Austisu, Praha 5

Otvírací doba

Upozornění: Od 22. 12. 2018 do 28. 2. 2019 je kompostárna uzavřena. Jestliže budete potřebovat naše služby i během odstávky, můžete se telefonicky domluvit s našimi zaměstnanci, kteří pro vás kompostárnu jednorázově otevřou.

Otevírací doba v období letního času:

Pondělí – pátek 8:30 – 18:00
Sobota 8:30 – 15:00
Neděle zavřeno

Ve státní svátky má kompostárna zavřeno.

Otevírací doba v období zimního času:

Pondělí – pátek 8:30 – 17:00
Sobota 8:30 – 15:00
Neděle zavřeno

Ve státní svátky má kompostárna zavřeno.

Jaké druhy bioodpadu přijímáme

Kompostárna Slivenec

Informace o provozovně

Investor hlavní město Praha
Provozovatel Lesy hl. m. Prahy

Slavnostní zahájení provozu kompostárny