Ekologická výchova

Ještě před létem se vydáme za netopýry do Stromovky a Milíčovského lesa

Na přelomu května a června se již poněkolikáté vypravíme na večerní dobrodružství do oblíbených rajónů pražských netopýrů. Ultrazvukovým detektorem se pokusíme zachytit a rozpoznat jejich, pro lidské ucho neslyšitelné, echolokační signály, které se odrážejí od překážek v okolním prostoru, vracejí se k netopýrům a umožňují jim tak i v naprosté tmě dokonale zmapovat terén.

Kdo se do temného lesa neohroženě vydá s námi, ten se dozví, jak se netopýrům v Praze žije, pozná, jak loví svoji kořist a vyzkouší si, jestli zvládne podle různých frekvencí netopýřích výkřiků rozpoznat jednotlivé druhy.

netopyri2015

Na výpravě za netopýřími obyvateli pražských lesů a parků nám bude dělat společnost i některý z ochočených, trvale handicapovaných netopýrů, o které pečuje ZO ČSOP Nyctalus a naše záchranná stanice pro volně žijící živočichy.

Odborné vedení exkurzí zajišťují lektoři z České společnosti pro ochranu netopýrů.

 

Kdy se k nám můžete přidat:

Termín Lokalita Místo a čas srazu
28. 5. Milíčovský les ve 21:00 u základny Lesů hl. m. Prahy
4. 6. Stromovka ve 21:00 před Šlechtovou restaurací
11. 6. Stromovka ve 21:00 před Šlechtovou restaurací

 

Všechny exkurze začínají ve 21 hodin, zakončíme je zhruba ve 22 – 22:15 hodin.

Celkem se na jednu exkurzi vejde asi 20 – 25 účastníků. Cena je 50 Kč za účastníka.

Na exkurzi doporučujeme vzít si s sebou baterku a vhodné oblečení a obuv do terénu.

Pozor, exkurze se budou konat jen za vhodného počasí (ne za hustého deště, silného větru, případně při velkém ochlazení – to bychom toho od netopýrů totiž mnoho nezaslechli).

 

Vzhledem k omezenému počtu účastníků prosíme zájemce, aby předem svoji účast nahlásili na telefonním čísle 775 018 624 nebo na e-mailu fiserova@lesy-praha.cz.