Ekologická výchova

POZVÁNKA: Podzimní výpravy za pražskými netopýry

V září se již poněkolikáté vypravíme na večerní dobrodružství do oblíbených rajónů pražských netopýrů. Ultrazvukovým detektorem se pokusíme zachytit a rozpoznat jejich, pro lidské ucho neslyšitelné, echolokační signály, které se odrážejí od překážek v okolním prostoru, vracejí se k netopýrům a umožňují jim tak i v naprosté tmě dokonale zmapovat terén.

Odvážlivci, kteří se s námi na výpravu vydají, se dozví, jak netopýři v Praze žijí, poznají, jak tito noční živočichové loví svoji kořist a vyzkouší si, jestli zvládnou podle různých frekvencí netopýřích výkřiků rozpoznat jednotlivé druhy.

netopýři podzim

Na výpravě za netopýřími obyvateli pražských lesů a parků nám bude dělat společnost i některý z ochočených, trvale handicapovaných netopýrů, o které pečuje ZO ČSOP Nyctalus a naše záchranná stanice pro volně žijící živočichy.

Odborné vedení exkurzí zajišťují lektoři z České společnosti pro ochranu netopýrů.

 

Kdy se k nám můžete přidat:

Termín Lokalita Čas a místo srazu
16. 9. Divoká Šárka v 18:30 zastávka TRAM Divoká Šárka
17. 9. Stromovka v 18:30 před Šlechtovou restaurací
23. 9. Milíčovský les v 18:30 srub u Milíčovského rybníka
24. 9. Milíčovský les v 18:30 srub u Milíčovského rybníka
30. 9. Stromovka v 18:30 před Šlechtovou restaurací

 

Všechny exkurze začínají v 18:30 hodin.

Celkem se na jednu exkurzi vejde asi 20 – 25 účastníků.

Exkurze jsou zdarma!

Na výpravu doporučujeme vzít si s sebou baterku a vhodné oblečení a obuv do terénu.

Pozor, exkurze se budou konat jen za vhodného počasí (ne za hustého deště, silného větru, případně při velkém ochlazení – to bychom toho od netopýrů totiž mnoho nezaslechli).

 

Vzhledem k omezenému počtu účastníků prosíme zájemce, aby předem svoji účast nahlásili na telefonním čísle 775 018 624 nebo na e-mailu fiserova@lesy-praha.cz.