Ekologická výchova

POZVÁNKA: V polovině února se rozezní soví houkání

Již poněkolikáté se ještě před začátkem jara vypravíme do nitra večerního lesa pátrat po neslyšných nočních lovcích, kteří bez hlesu plují temnotou a jejichž přítomnost jen tu a tam prozradí tajemné houkání, když se přiblíží doba námluv a obhajoby teritoria. Spolu s námi se můžete za fascinujícími sovami poprvé vydat už v polovině února, poslední exkurzi uspořádáme přesně o měsíc později.

Vycházky si užijí děti i dospělí a jako vždy je povedou zkušení odborníci. Budeme-li mít štěstí, dá se s námi do řeči třeba takový kalous ušatý či puštík obecný, a nebo dokonce některý z pražských výrů velkých.

sovi-houkani-2016

Kde a kdy se potkáme?

Termín Lokalita Sraz Místo srazu
16. 2. obora Hvězda 17:15 brána směrem od Vypichu
17. 2.* Chuchelský háj 17:15 rekreační louka v Chuchelském háji
23. 2. Modřanská rokle 17:30 zastávka Poliklinika Modřany
1. 3. Satalická obora 17:45 zastávka Satalická obora
8. 3. obora Hvězda 18:00 brána směrem od Vypichu
15. 3. Satalická obora 18:00 zastávka Satalická obora

 

* Pozor, mimořádný termín! Ve středu 17. února se vypravíme za sovami do Chuchelského háje a zároveň společně vypustíme uzdraveného výra velkého, který má za sebou několikatýdenní pobyt v Záchranné stanici hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Sraz je tentokrát v 17:15 u rekreační louky v Chuchelském háji. Podrobnosti najdete u naší facebookové události.

 

Vzhledem k tomu, že kapacita každé exkurze je omezená, prosíme zájemce, aby svoji účast nahlásili předem na telefonním čísle 775 018 624 nebo na e-mailu fiserova@lesy-praha.cz.

Cena programu je 30 Kč za účastníka.

Už teď se na vás těšíme.