Ekologická výchova

POZVÁNKA: Včelí svět poznáte zblízka při medobraní na včelnici

Zažít opravdové medobraní a ochutnat čerstvě stočený med budete mít příležitost ve středu 22. června od 14 do 16 hodin na naší včelnici v Kunratickém lese. Interaktivní včelnice u rybníka Labuť vybavená prosklenými úly a hmyzími hotely vás provede pozoruhodným systémem života včel, jejichž význam je pro přírodu naprosto zásadní, jakkoli je samotné a stejně tak jejich každodenní práci může člověk snadno přehlédnout.

U příležitosti medobraní se poprvé na svém místě na kunratické včelnici představí repliky historických včelích klátů, které pro včelnici v loňském roce vyrobili studenti a pedagogové Střední školy umělecké a řemeslné z pražského Zlíchova. (Video, které mapuje celý proces vzniku včelích klátů, najdete na našem Youtube kanále.)

A jak chutná med z pražských lesů a parků, můžete posoudit přímo na místě. Med, který za odpoledne stočíme, budete moci rovnou ochutnat a několik skleniček našeho originálního pražského medu nabídneme zájemcům také ke koupi.

Vstup na akci je zdarma!

Událost najdete také na naší stránce na Facebooku.

medovani-u-labute-2016

Včelnice u rybníka Labuť je jednou z desíti včelnic, o které se v pražské přírodě v rámci našeho projektu Návrat včel do pražských lesů staráme. Její nově upravené zázemí jsme vybudovali ve spolupráci se zapsaným spolkem Mezi stromy a za podpory hlavního města Prahy.