Ekologická výchova

Týden lesů 2017: Podesáté se vydáme Do lesa s lesníkem

Při příležitosti celorepublikových oslav Týdne lesů, které se konají každoročně v květnu již od roku 2008, letos pořádáme jubilejní 10. ročník naší tradiční akce Do lesa s lesníkem. Během Týdne lesů mají lidé šanci navštívit les spolu s lesníky a porozumět jejich práci a zákonitostem hospodaření v lesním ekosystému. V Praze se spolu s žáky pražských škol vypravíme do Kunratického a Klánovického lesa a do Chuchelského háje.

Motto letošního Týdne lesů zní: DŘEVO JE CESTA. Společně se tak vydáme po cestě vonící mechem a jehličím a budeme sledovat, jak se z malého semínka klube rostlinka, jak mladý stromek postupně sílí, jak se z něj stává dospělý strom i jak báječný je materiál, který stromy dávají lidem.

tydenlesu2017

Od středy 10. května do pátku 12. května pořádáme program Do lesa s lesníkem pro pražské školy (z kapacitních důvodů je nutné se předem objednat). V sobotu 13. května od 13 do 17 hodin se program uskuteční v zookoutku v Malé Chuchli, kam zveme každého, kdo se chce dozvědět, jak v pražských lesích hospodaříme, a třeba si sám vyzkoušet některé z lesnických dovedností. Vstup je volný.

Kde se potkáme:

Termín Lokalita Poznámka
10. 5. Kunratický les program pro pražské školy (je třeba se objednat)
11. 5. Klánovický les program pro pražské školy (je třeba se objednat)
12. 5. Chuchelský háj program pro pražské školy (je třeba se objednat)
13. 5. Chuchelský háj, zookoutek Malá Chuchle program pro veřejnost, 13–17 hodin

do-lesa-s-lesnikem-nahled

tisková zpráva ke stažení

Přehled akcí konaných po celém Česku najdete na webu Lesní pedagogika.