Ekologická výchova

Začínáme s oslavami stého výročí republiky. S dětmi vysadíme 1300 stromů

Zasadili jsme… se o republiku! Takovou větu můžete v průběhu příštího týdne zaslechnout z úst žáků čtyř pražských základních škol. Že vám takové státnické zvolání nejde s dětmi dohromady? Nenechte se mýlit. Školáci s námi totiž příští týden speciálním způsobem oslaví sté výročí založení Československé republiky. Na oslavu zásadního historického okamžiku naší země i pro její budoucnost každá ze 13 tříd vysadí symbolických 100 stromů v různých částech Prahy. Celkem 1 300 svátečních dřevin poputuje do Běchovic, Kunratického lesa, do obory Hvězda a do lesa Pod Krejcárkem.

100 let. Právě tyto překrásné kulaté narozeniny letos slaví naše republika a Lesy hl. m. Prahy se k oslavám samozřejmě neopomenou připojit. A jaký jiný dar naší zemi předat než budoucnost, v níž nebude nouze o stromy. S gratulací nám pomůžou žáci z FZŠ a MŠ Barrandov, ZŠ Praha-Běchovice, ZŠ Švehlova a z Veselé školy – církevní základní školy a základní umělecké školy. Díky jejich pomoci se vybraná místa zazelenají mladými lípami, duby, buky a jedlemi.

Sázení dřevin i doprovodný program obstarají naši zkušení lesní pedagogové ze střediska Ekologická výchova. Děti se formou hravé lesní pedagogiky dozvědí, co se během posledních 100 let událo v lese kolem nich a jaká je jeho historie. Jako upomínku na jejich důležitý příspěvek k budoucnosti nás všech získají všichni pomocníci unikátní samolepku.

Doufáme, že vysazené stromky jednou oslaví i to dvousetleté výročí vzniku republiky a stanou se připomínkou a památkou pro budoucí generace Pražanů.

sazeni

samolepka