Ekologická výchova: Archiv novinek z pražských včelnic
Ekologická výchova

Medárna rok v provozu: Díky ní ochutnáte pražskou přírodu

Medárna Lesů hl. m. Prahy v červnu oslavila první rok svého provozu. Nové prostory, které jsme vybudovali z prostředků hlavního města, se staly plnohodnotnou součástí našeho včelařského pojektu Návrat včel do pražských lesů. Díky novým prostorám a vybavení na zpracování vosku a výrobu mezistěn jsme během jednoho roku zpracovali přes 660 kg vosku pro více než 40 včelařů. Pozadu jsme nezůstávali ani při vytáčení medu, kterého jsme od loňského června z našich včelnic zpracovali na 1 500 kg. To nejsladší, co vám může pražská příroda nabídnout, si můžete od tohoto týdne zakoupit v sídle naší organizace (po telefonické domluvě s Petrou Fišerovou, tel.: 775 018 624), v Zahradnictví Ďáblice a v ekocentru Prales během jejich otevírací doby.

Celý článek »

Medování u Labutě

Na druhý prázdninový týden připravily Lesy hl. m. Prahy společně s občanským sdružením Mezi stromy medové odpoledne pro veřejnost na včelnici v Kunratickém lese.

Sluníčko sice zpočátku dělalo trošku drahoty, ale i tak vůně čerstvě vytočeného medu přímo z plástve přilákala přes stovku malých i velkých Pražanů. Kromě vlastního medobraní na ně čekala včelí křížovka, tvořivá dílnička nebo hmyzí hotel se svými nájemníky.

Celý článek »

POZVÁNKA: MEDování u Labutě

Přijďte ochutnat první prázdninový med z pražských lesů!

Ve čtvrtek 10. července vás na včelnici v Kunratickém lese u rybníka Labuť čeká voňavé medové odpoledne. Společně ochutnáme kvalitní med z pražských lesů a nahlédneme do podivuhodného života včel. Těšíme se na všechny malé i velké návštěvníky.

Celý článek »

První letošní med z pražských lesů

První letošní medobraní na včelnicích v Ďáblicích, Milíčovském lese, v Kunratickém lese i v Divoké Šárce máme již za sebou a květový med je už ve sklenicích. Prodej medu zahajujeme tento týden.

Kontakt: Ing. Petra Fišerová, 775 018 624, fiserova@lesy-praha.cz

Celý článek »

Premiéra programu o včelkách

Program o včelkách a se včelkami, plný zážitků, práce, ale i sladké odměny je na světě. Poprvé jsme si ho vyzkoušeli se čtvrťáky ZŠ Campanus a paní učitelkou Světlíkovou, se kterou již delší dobu spolupracujeme.

Celý článek »

Víkend plný včelaření

V sobotu 16.6. vrcholila v pražské botanické zahradě výstava o včelách a včelaření akcí Medový den. Speciální výstava, spojená s nejrůznějším smyslovým poznáváním všeho, co ke včelám, medu a včelaření patří, byla tento den spojená i s venkovním včelím programem, na kterém jsme s našimi včelkami pomáhali.

Celý článek »

Včelky v pražských lesích

Víte, že na 1 kg medu musí včelky obletět na 3 000 000 květů a nalétat tak vzdálenost, jako by obletěly šestkrát kolem dokola celou zeměkouli? Nevíte? Ten, kdo se setkal v průběhu jara s naším stanovištěm o včelkách a včelaření, ví nejen to.

Celý článek »

Lesy hl. m. Prahy zase včelaří

Včely a včelaření měly od nepaměti k lesu velmi blízko, proto středisko ekologické výchovy obnovilo v rámci Lesů hl. m. Prahy malý chov včel.

Včelaření má u nás bohatou historii, v současné době ale včelařů příliš nepřibývá a včelíny i úly z krajiny mizí. A tak i náš malý chov může být pro pražskou přírodu přínosem. Rádi bychom využili tento chov i pro naše programy pro školy a veřejnost a zařadili ukázku včelaření do naší nabídky.

Celý článek »