Ekologická výchova

Programy pro MŠ

  • Minimální počet účastníků pro realizaci programu (individuální dohoda je možná): Program je nutné objednat pro 2 skupiny po sobě následující, každá o minimálním počtu 15 účastníků – tj. účtováno bude minimálně 30 účastníků. Pokud se programu bude chtít zúčastnit menší školka, musí počítat s fakturováním platby za minimálně 30 účastníků.
  • Minimální počet účastníků pro realizaci projektového dne (individuální dohoda je možná): Účtuje se minimálně 50 účastníků.
  • Programy jsou vhodné i pro 1. třídy základních škol.
  • Programy označené vločkou lze uskutečnit i v zimním období.

LES

Do lesa za stromy

buk_deti

Ekovýchovný program: Děti si projdou s lesníkem a jeho pomocníky životem stromu. Zjistí, kde se bere dřevo na hračky a nábytek, a zasadí si vlastní semínko stromu.

jaro–podzim / terén / 1,5 hodiny / 35 Kč

 

Do lesa za lesními bytostmi

vodnik_deti

Projektový den (pro více tříd najednou): žáky seznámí s prostředím vody, lesa a louky a s jejich obyvateli. Společně s lesními bytostmi se děti přenesou do říše, kde vládnou vodníci, víly a skřítkové. Během projektového dopoledne tak navštíví lesní království, vodní říši, rozkvetlou louku i svět hmyzí drobotiny.

jaro–podzim / terén / 1,5 hodiny / 35 Kč / minimální počet účastníků 4 třídy

LESNÍ ZVĚŘ

Do lesa za zvířátky

liska_deti

Ekovýchovný program: Děti se spolu s myslivcem a jeho pomocníky vypraví do lesa za zvířátky. Vydají se společně po jejich stopách, seznámí se s péčí o zvířátka a společně s liškou
se naučí vše, co musí správný chlupáč znát.

jaro–podzim / terén / 1,5 hodiny / 35 Kč

 

Zookoutek Malá Chuchle

muflon

Ekovýchovný program: Žáci se na chvíli stanou ošetřovateli zvířat a v doprovodu lesníka si zkusí nakrmit divočáky, jeleny, daňky a muflony. Komentovaná prohlídka zookoutku je dále doplněna pracovním listem a poznávačkou kožešin, paroží a per, které slouží k otestování nově nabytých znalostí.

jaro–podzim / terén / 2–3 hodiny / 50 Kč

 

Povídání se zvířátky

prasatka

Ekovýchovný program: Víte, kdo vozil Budulínka na ocásku, kdo zachránil Smolíčka pacholíčka nebo kdo snědl Karkulku i s babičkou? O tom všem je naše zimní povídání o zvířátkách. Součástí je i názorná ukázka kožíšků, paroží a zvířecích zvuků.

zima / učebna / 1 hodina / 35 Kč

 

Zvířátka v zimě

vlocka

Ekovýchovný program: Výprava do zimního lesa po stopách lesních zvířátek. Z přinesených dobrot (jablka, mrkve, ptačí zob) jim společně připravíme malou hostinu.

zima / terén / 1,5 hodiny / 35 Kč

 

PTÁCI

Ptáčci ve městě

strakapoud_deti

Ekovýchovný program: O zimním stěhování ptáků a co všechno patří na ptačí hostinu. Děti si vyrobí i vlastní malé ptačí krmítko.

zima / učebna, terén / 1,5 hodiny / 35 Kč

NOČNÍ PŘÍRODA

Když les usíná

sova_anot

Ekovýchovný program: Když noc přebírá vládu nad dnem a stromy v lese pomalu usínají, někteří jeho obyvatelé se naopak probouzejí. Součástí programu plného nočních zvířátek a jemných zvuků je i malá zvířecí návštěva.

zima / učebna / 1 hodina / 35 Kč

VODA

Hrajeme si u vody

ryba_deti

Ekovýchovný program: Za doprovodu vodníka děti navštíví vodní svět. Co to šplouchá na hladině? A které zvířátko se rádo koupe? Poznávání života v potoce či v rybníce.

jaro–podzim / terén / 1,5 hodiny / 35 Kč

 

VČELY A SVĚT HMYZU

Hrajeme si na louce

lucni-kviti

Ekovýchovný program: Na děti čeká rozkvetlá louka plná kouzelných bylinek, motýlů a pilných mravenečků. Stanou se průzkumníky života v trávě. Jako chlupatá housenka se vykuklí v krásného motýla a pokusí se vyhnout všem pavoučím nástrahám.

jaro–podzim / terén / 1,5 hodiny / 35 Kč

 

Včelí království

vceli_kralovstvi_anot2

Ekovýchovný program: Včelka Mája pozve děti na návštěvu proskleného včelího úlu s živými včelkami. Prozradí, jak si včely spolu povídají, kde se bere med i jak se krmí včelí miminka.

jaro–léto / učebna, zahrada / 1 hodina / 35 Kč

 

Včely a včelky na včelnici

vcela_deti

Ekovýchovný program pro všechny věkové kategorie: Přímo na včelnici v doprovodu včelaře nakoukneme do života včelího společenství, poznáme včelí řemesla, zjistíme, kde se bere med, a seznámíme se s historií i současností včelařství. Stanete se na chvíli skutečným včelařem se vším, co k tomu patří. Při správném načasování bude i skutečné medobraní.

jaro–léto / včelnice / 2,5 hodiny / 50 Kč

GEOLOGIE

Cesta do pravěku

pravek

Ekovýchovný program: Znáte tyranosaura, pterodaktyla nebo velociraptora? Vypravme se proti prosudu času do pravěké přírody za zvířaty, která už dávno vyhynula, ale která dodnes děti i dospělé tolik fascinují.Pomocí známých postav z dinosauřích pohádek přiblížíme dávnou minulost naší planety i těm nejmenším.

jaro–zima / terén, zahrada / 1 hodina / 35 Kč

 

Objednání programu