Stejně jako v minulých letech i letos můžete mít doma vánoční stromeček z pražských lesů. Vánoční jedličky v květináčích už jsme sice rozprodali, ale ještě máme v nabídce řezané stromky, které pocházejí z nezbytných výchovných probírek. Naši lesníci v mladých lesních porostech vybrali takové stromky, které je potřeba z lesa odstranit, aby měli jejich perspektivnější souputníci dostatek prostoru a světla pro další růst. K dostání je i vánoční chvojí a jmelí, s jejichž větvičkami můžete do svých domovů vnést sváteční atmosféru vonící jako opravdový les.

Stromky, chvojí i jmelí zakoupíte v lesní školce v Čimickém háji vždy od pondělí do pátku mezi 7:00 a 9:00 nebo odpoledne od 14:00 do 16:00. O víkendu máme zavřeno. Pokud to máte blíže do Divoké Šárky nebo do našeho zookoutku v Malé Chuchli, lze po předchozí domluvě s lesním zakoupit stromečky i tam. Prodej stromků končí 22. 12. 2017.

Kontakty:

  • Divoká Šárka: lesní Ondřej Gaduš, tel. 777 827 799, Hájovna v Šárce 40, Praha-Nebušice
  • Zookoutek Malá Chuchle: lesní Miloš Stana, tel. 777 827 793, Malá Chuchle 8, Praha 16

A pokud vás zajímá, jak se po svátcích stromečku ekologicky zbavit, jistě vás potěší, že stromečky budeme bezplatně přijímat na všech lesních úsecích a postaráme se o jejich další využití. Stromky, které doslouží, nečeká smutný osud u popelnic mezi domy, vrátíme je jako štěpku do přírody, kde se rozloží a poslouží jako zdroj živin pro další generaci lesa.

stromek