Vůně perníkového koření, horké medoviny, chvojí a dřeva mísící se s radostným lomozem desítek lidí procházejících kolem vystavených betlémů. To je vánoční atmosféra v Betlémské kapli, kde od 24. listopadu probíhá výstava s názvem Betlémy v Betlémské kapli – Vánoční hrátky, kterou pořádá Bonsai servis Praha. Naše organizace na tuto akci poskytla dekorativní akátové dřevo na výzdobu kaple.

Kouzelná atmosféra, která v Betlémské kapli v těchto dnech panuje, vykouzlí úsměv na tváři lidem všech věkových skupin. Radost z výstavy budou mít velcí i malí hračičkové, protože výstava se věnuje historii hraček a jejich výrobců. K vidění jsou keramické a dřevěné hračky i figurky z kostí, rohoviny či měkkých kamenů. Milovníky technických hraček potěší mechanická autíčka, parní stroje a vláčky. V kapli jsou vystavené i zvonkohry, flašinety, orchestriony, polyfony a další tradiční instrumenty. Součástí výstavy je také stylizovaná hodinářská dílna, sklářská dílna a ukázky výroby dřevěných hraček.

Přiučit se o historii výroby českých hraček od dávných dob až do současnosti můžou návštěvníci výstavy až do 2. ledna příštího roku. Přijďte prožít nezaměnitelnou vánoční atmosféru do tajuplného podzemí Betlémské kaple.

vánoční výstava