U příležitosti zářijových oslav 85. výročí založení společnosti Raben Logistics Czech, s. r. o., předali její představitelé naší organizaci sponzorský dar ve výši 10 000 Kč. Společnost Raben, jež zajišťuje tuzemskou i nadnárodní přepravu, věnovala tento příspěvek na podporu činnosti Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy, v jejíž péči velmi často končí zraněná zvířata, jimž se právě silnice a dálnice pod nohama proměnily v nebezpečné pasti.

raben-sponzor1

Firma Raben Logistics Czech poskytuje služby v oblasti silniční, letecké i námořní dopravy po celé Evropě a její představitelé si velmi dobře uvědomují, jaké dopady má vysoká intenzita dopravy na životní prostředí a na volně žijící živočichy, jejichž životním prostorem lidské komunikace křižují. Proto se společnost snaží negativní vlivy logistiky v mezích svých možností minimalizovat a ze stejného důvodu se také rozhodla podpořit naši záchrannou stanici. Je to skutečně právě hustá doprava a množství aut, obzvlášť na pražských silnicích, co způsobuje zranění velkému množství volně žijících živočichů. Zranění po střetech s dopravním prostředkem navíc bývají velmi komplikovaná a zraněný živočich potřebuje intenzivní a dlouhou péči.

Generální ředitel české a slovenské pobočky Raben Logistics Jakub Trnka předal sponzorský dar našim zástupcům během slavnostního večera 29. září v krásném prostředí vily Grébovka. Upřesnil, že výslednou částku tvoří sto stokorun za sto účastníků oslavy výročí, jejichž jménem společnost sponzorský příspěvek záchranné stanici věnovala.

Děkujeme společnosti Raben Logistics Czech za sponzorský dar pro záchrannou stanici a velmi oceňujeme tento projev společenské odpovědnosti.