Náš zookoutek v Malé Chuchli se nedávno přidal na seznam turisticky zajímavých míst, na kterých můžete zakoupit turistické vizitky a postupně si tak vytvářet jedinečné album z vašich cest. Vizitky, které vám budou připomínat návštěvu u zvířecích obyvatel Chuchelského háje, seženete v místním stánku s občerstvením v areálu zookoutku, a to za doporučenou cenu 15 Kč.

vizitka

Kromě turistických vizitek přibyla v zookoutku také spousta nových obyvatel. Ve výběhu u jelenů, daňků a muflonů máme několik jarních přírůstků. Na počátku července se do Chuchelského háje z polské Zoo Farma Łączna přestěhoval roční samec rysa ostrovida, kterému jsme na 16. září připravili slavnostní křtiny (a vy stále ještě můžete hlasovat v anketě o jeho budoucím jméně). Prázdná není ani ohrada divočáků. K bachyni Bětce se přidala trojice pruhovaných sirotků z naší Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy a další ze záchranné stanice ve Vlašimi. Po dlouhé době se v chuchelském zookoutku můžete seznámit i s kunou skalní, která rovněž pochází ze záchranné stanice ve Vlašimi.

Těšíme se, že se na nové obyvatele přijdete brzy podívat, třeba právě při příležitosti rysích křtin, které jsme spojili s naší podzimní akcí To jsem z toho jelen.