Malá ChuchleHostivařKunraticeKamýk

Kousek české divočiny v pražské metropoli

Lesní zookoutek v Malé Chuchli je celoročně volně přístupný areál u hájovny v Chuchelském háji, kde se návštěvníci mohou z bezprostřední blízkosti seznámit se zástupci české přírody. Lesy hl. m. Prahy zde pečují o více než 30 druhů živočichů, kteří se kvůli svému trvalému zdravotnímu či jinému handicapu již nemohou vrátit zpět do volné přírody a v zookoutku nacházejí důstojný náhradní domov.

Zookoutek představuje takřka ideální místo, kde lze zblízka pozorovat zvířata naší přírody, stejně jako ta, která u nás zdomácněla. Mezi obyvatele zookoutku patří například jelen evropský, prase divoké, rys ostrovid, liška obecná nebo výr velký. Nové obyvatele naší přírody zastupují třeba psík mývalovitý, nutrie říční nebo norek americký.

danci

Akce v zookoutku

Lesy hl. m. Prahy v zookoutku pořádají vzdělávací akce pro žáky pražských škol i pro veřejnost. Lesníci zde vedou komentované prohlídky, během nichž se účastníci mohou zapojit i do krmení vybraných druhů živočichů. Krmení je mimo tuto výjimku v zookoutku přísně zakázáno, neboť by živočichům mohlo vážně uškodit. Kdokoli ale může přinést suché pečivo nebo jablka a nechat je pro zvířata na označeném místě.

Lesníci v areálu zookoutku také nabízejí speciální program Lesní zvěř, při němž se děti prostřednictvím her seznámí s jednotlivými zástupci živočišné říše české přírody a proniknou do zákonitostí, podle nichž se řídí život zvěře ve volné přírodě.

Zdejší srub je pak základnou pro populární noční zážitkový program Noc v lese, během něhož se děti setkají se záhadnými nočními živočichy, kteří se probouzejí teprve za soumraku.

Kromě programů pro školní kolektivy zde Lesy hl. m. Prahy pořádají i víkendové akce pro veřejnost, například Křtiny muflončat, Seznámení s jeleny, Pohádkový les aj. O novinkách a pořádaných akcích v zookoutku se dozvíte v naší sekci Aktuality.

Občerstvení

V zookoutku funguje stánek s občerstvením. Od 30. 9. 2019 do 31. 3. 2020 má otevřeno pouze v sobotu a v neděli od 10 do 19 hodin a to včetně státních svátků připadajících na víkendy.

Kudy do zookoutku?

mapa-zookoutek-mala-chuchleZe stanice Smíchovské nádraží jeďte 5 minut autobusem (č. 129, 241, 244, 314, 318) do zastávky Malá Chuchle. U kostela v ulici V Lázních se můžete napojit na žlutou turistickou trasu, která zookoutkem přímo prochází.

Jako přístupovou cestu lze využít také cyklostezku A112, která propojuje Velkou Chuchli a sídliště Barrandov a chuchelským lesem vede takřka až do zookoutku.

 

Stáhnout leták zookoutku »

letak-zookoutek-mala-chuchle