Novým členem týmu strojů Kompostárny hl. m. Prahy se začátkem prosince stal rychloběžný drtič Doppstadt AK 235. Jako nový pracovní partner doplnil překopávač, který k nám do kompostárny dorazil o měsíc dříve. Úkolem drtiče bude drcení dovezeného bioodpadu na menší, a tedy lépe kompostovatelné kousky.

Už přes týden “řádí” nový drtič mezi haldami bioodpadu a usnadňuje zaměstnancům kompostárny jejich práci. Specializací tohoto robustního siláka je drcení velkých rostlinných zbytků na drobné kousky, což umožňuje jejich rychlejší a efektivnější kompostování. Biomasu naši zaměstnanci do drtiče nakládají pomocí nakladače s výsuvným ramenem, poté si materiál převezme podavač stroje, který jej dopraví do drticího ústrojí. Tím pak projdou naložené větve, kůra či keře, z nichž jsou za chvilku drobné kousky rostlinné hmoty. Díky novému stroji je tak slivenecká kompostárna zase o krok blíže ke kvalitnímu a bohatému kompostu.

Posledním členem slivenecké skupinky kompostovacích strojů se do konce roku stane sítový třídič, který bude mít na starosti prosévání a třídění kompostového materiálu.

Náklady na pořízení všech strojů hradí hlavní město Praha.

Kompostárna hl. m. Prahy do současné chvíle přijala přes 270 tun rostlinného materiálu a toto číslo každým dnem stoupá.

2