Největší pražský krajinářský park Stromovka slaví v letošním roce významné jubileum. A protože tato 750 let stará parková dáma svůj velký dárek v podobě dvou nových elektro aut dostala už v březnu, je na čase obdarovat také její návštěvníky. Lesy hl. m. Prahy, které mají Stromovku ve své péči, pro vás připravily 2 komentované vycházky po stopách historie, parkových úprav i botanických skvostů parku. Při této příležitosti pro vás otevřeme k nahlédnutí i Rudolfovu štolu, která sloužila k napájení rybníků v parku vodou z Vltavy. Poodhalit tajemství Stromovky, která před nedávnem prošla velkou rekonstrukcí, můžete v neděli 17. a ve čtvrtek 21. června.


den_zeme

Kromě vycházek pro veřejnost uspořádáme ve středu 20. června také komentovanou vycházku i pro žáky oboru Zahradnictví ze Střední odborné školy Jarov a doufáme, že v ní najdou poučení i inspiraci do dalšího studia.

Kde a kdy se potkáme?

Všechny naše prohlídky budeme začínat před Šlechtovou restaurací. V neděli 17. června se sejdeme v 10:00 a ve čtvrtek 21. června vás budeme čekat v 17:00. Akce je zdarma.

Pokud toužíte nahlédnout do hlubin historické Rudolfovy štoly, budete mít možnost v neděli 17. června od 12:00 do 13:00 a ve čtvrtek od 16:00 do 17:00. Na místě vám bude k dispozici náš zkušený průvodce, který vám štolu představí a ochotně zodpoví i vaše dotazy.

Prosíme zájemce, aby svou účast předem nahlásili na čísle 777 358 375 nebo na e-mailu: makrlik@lesy-praha.cz. Kapacita komentovaných prohlídek je omezená.

Dejte Stromovce dárek a přijďte ji navštívit!

den_zeme